Hakkımda

Merhaba, ben Tolga! Google Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ile kişi ve kurumların Google ‘da üst sırada olmasını sağlayarak internet aracılığıyla işlerini büyütmelerinde yardımcı oluyorum.

Öncelikle bu sayfaya kadar geldiğinize göre hakkımda daha fazla bilgi öğrenmek istiyorsunuz. Ben kimim?, SEO ‘ya olan tutkumu nasıl keşfettim?, Neler Yapıyorum ve Sektörde Neler Yaptım? bunların hepsinden detaylı bir şekilde bahsedeceğim.

Tolga Karahan Kimdir?

İstanbul ‘da doğdum ve eşimle birlikte İstanbul ‘da yaşıyorum. Yapı Kredi ‘nin özel olarak açmış olduğu MEF Üniversitesi – Bankacılık ve Sigortacılık bölümünü tam burslu olarak okudum ve mezun oldum. Özellikle bu bölümde almış olduğum yoğun pazarlama eğitimlerini yazılım ve dijital pazarlama bilgilerimle birleştirerek; üniversite dönemimde yurt içi ve yurt dışı bazlı freelance olarak çalıştım. Freelance çalışma hayatımda farklı kültürlerden farklı insanlarla çalışmak bana ayrı bir vizyon ve bakış açısı kattı. Böylelikle iş hayatıma dair ilham veren hedefimi belirledim ve beni harekete geçiren duygusal enerjiyi keşfettim.

SEO ‘ya Olan Tutkumu Nasıl Keşfettim?

Üniversiteden mezun olduktan sonra, yazılıma olan ilgim ve geçmişte bulunduğum yazılım projeleri sayesinde E-Ticaret Yazılımları üreten bir firmada işe başladım. Kullanıcıların dijital ortamdaki davranışlarını analiz eden bir yazılım projesi üzerinde çalışırken Google ‘ın “Büyük Veri” kavramıyla tanıştım.

İşte tam olarak bu kavram hayatımın değişmesine, tüm bilgilerimi tek bir yöne odaklamamı sağladı; SEO. Google ‘ın tüm kullanıcıların davranışlarını analiz ederken, bu verileri Google Organik Arama Sonuçlarında da kullandığını farkettim. Kullanıcılarının yapmış olduğu aramalara göre, onlara daha iyi arama sorguları çıkartmayı hedefleyen Google ‘ın uygulamış olduğu sistematik algoritmalarını deneyimlemek benim en büyük tutkum oldu.

Neler Yapıyorum?

SEO ‘ya olan tutkumu keşfettikten sonra, Google ‘ın uygulamış olduğu sistematik algoritmaları üzerinde çalışmalar gerçekleştirdim. Binlerce yabancı kaynak taradım, SEO üzerine çalışmalar yaptım ve bu konuda dünya üzerinde ki en iyi kaynaklardan mentörlük alarak kafa yapımı, düşünce tarzımı SEO ‘ya uygun olarak geliştirdim.

Belirli bir seviyeye gelerek, SEO ‘yu deneyimledikten sonra hayallerimin peşinden gidebileceğim yol haritasını çıkarttım ve E-Ticaret sektörü başta olmak üzere bir çok kuruma SEO Danışmanlığı yapmaya başladım.

Şu anda hala daha aktif olarak bir çok kuruma SEO Danışmanlığı sağlayarak tutkumun peşinden ilerliyorum ve hayallerimi gerçekleştiriyorum.

Sektörde Neler Yaptım?

Son 5 yıldır profesyonel olarak birçok kurum ve kişiye SEO Danışmanlığı sağladım ve özellikle firmaların SEO konusunda bulundukları durumdan, arzuladıkları duruma giden yol üzerinde ki sorunlarını kademeli, sistematik bir şekilde çözerek SEO ‘nun gücünü keşfetmelerine yol gösterdim.

Danışmanlık verirken yol arkadaşlığı yaptığım kurumların sektörel dinamiklerini keşfetmek benim için bambaşka bir deneyim oldu. Böylelikle birbirinden farklı sektörlerde SEO Danışmanlığı yapmanın vermiş olduğu tecrübe sayesinde, öğrenmiş olduğum sektörel dinamikleri birleştirerek minimum oranda %290 ‘a kadar başarı sağladığını ispatlayan “4 Aşamalı” özel SEO çatısı oluşturdum.

    ÖZEL SEO DANIŞMANI

    SEO ile ilgili sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarım.

    Başa dön tuşu