Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO aslında SEO Çalışmasının şekli değil, bir türüdür. E-Ticaret SEO ‘da temel organik performans hedefimiz satış iken, Kurumsal SEO Danışmanlığı ‘nda ki temel hedefimiz ise trafik ve data toplamaktır.

Kurumsal SEO ‘da ki hedefimiz sitenizi ziyaret eden kullanıcıların form doldurması ya da telefonla sizi aramasıdır. Böylelikle Google Arama Motoru ‘nun gücüyle işletmenizi organik yollarla büyütebilirsiniz.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Nedir?

Kurumsal SEO Danışmanlığı internet sitenizin Google ‘da daha fazla görünür olmasıyla birlikte sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde arama yapan potansiyel müşterileriniz tarafından keşfedilmenizdir. 

Potansiyel müşterilerinize ne kadar görünür olursanız, o kadar fazla form toplar ve telefon çağrısı alırsınız. 

Neden Kurumsal SEO Danışmanlığı Önemlidir?

Hali hazırda bir işletmeniz olsun ya da yeni bir iş kurun. İlk yapmanız gereken işletmenizi dijitale dönüştürmek. Neden mi? Eskiden potansiyel müşterilerinize ulaşmak, bilinir olmak için çok fazla çaba sarf etmeniz gerekirdi. Bilboardlar, TV Reklamları, Lokasyon Bazlı Gazete Reklamları vb. 21. Yüzyılda işinizi büyütmek için tüm bunlardan daha kolay ve daha etkili bir alanınız var; dijital ağlar.

İşletmeniz için dijital ağları ne kadar etkili, güçlü ve stratejik kullanırsanız o kadar daha az maliyetle işinizi büyütebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse ben kendi işimi tamamiyle sıfır sermaye ve sıfır maliyetle kurdum. Nasıl mı? Tek bir artım vardı dijital ağları kullanmak konusunda çok yetkindim. Bu yüzden tamamiyle sıfır sermaye ve sıfır yatırım ile kendi işimi kurabildim.

İşte tam bu noktada işletmeniz için Kurumsal SEO Danışmanlığı daha da çok ön plana çıkıyor. Elektrik ve elektronik üzerine bir işletmeniz olduğunu düşünelim. “Avcılar elektrik ustası, Küçükçekmece elektrik ustası” benzeri sadece lokasyon bazlı kelimelerde dahi potansiyel müşterilerinize görünmeniz günde minimum olarak 5-10 defa telefonunuzun çalması demektir. Bu da aylık ortalamada 300 adet potansiyel müşteri yapar. Biraz daha büyük resme odaklanalım mı?

ERP ve CRM Sistemleri satan bir işletmeniz olduğunu düşünelim. Şu anda tüm şirketlerin ihtiyacı olan bir yazılım. Sadece “crm sistemi” aramasında ilk 3 sırada yer almanız dahi günlük size 25 telefon çağrısı getirecektir. Kurumsal SEO ‘ya bir ağaç gibi düşünebilirsiniz. Dallarını ne kadar büyütürseniz size o kadar çok meyve verecektir. 

Kurumsal SEO Danışmanlığı Türleri Nelerdir?

Kurumsal SEO kendi içerisinde 3 ayrı performans ölçütüne ayrılmaktadır.

 1. Form – Data Toplama Odaklı Kurumsal SEO

Bu SEO Çalışmasında odaklanılan nokta web sitenizin içerisinde yer alan iletişim ve bilgi al formunun doldurulmasıdır. Böylelikle potansiyel müşteri bilgisi toplarsınız. Burada çalışma başlangıcında kelime gruplaması yapılır, size en fazla müşteri bilgisi sağlayacak anahtar kelime odağında çalışmalar yürütülür.

 1. Telefon Odaklı Kurumsal SEO

İnternet siteniz sayesinde her gün telefonunuz minimum 15 defa çalsa ne kadar güzel olurdu değil mi? İşte Telefon Odaklı Kurumsal SEO tamda burada sizi mutlu ediyor. Bu türde hedef internet sitenizde ki telefon butonunun sitenizi ziyaret edilen kişiler tarafından tıkanmasıdır. Çalışma olabildiğince maksimum telefon çağrısı alabileceğiniz şekilde yönetilir.

 1. Bilinirlik Odaklı Kurumsal SEO

Bazen her şey form ya da telefon değildir. Sadece insanlar tarafından bilinmek ve sürekli ziyaret edilen bir alan olmak dahi işletmeniz için faydalı olabilir. Bunun için aranma hacmi yüksek kelimelerde üst sıralarda yer almanız yeterlidir. Bu Kurumsal SEO türünde amaç web sitenize olabildiğince trafik çekmek ve bilinirlik yaratmaktadır.

İnternet sitenizin işletmenizi büyütmesini istiyorsanız Kurumsal SEO ‘ya karşı sırtınızı dönemezsiniz!

Kurumsal SEO Nasıl Yapılır?

İnternet siteniz için Kurumsal SEO Çalışması yapmak adına çok fazla karmaşık işlemlere başvurmanıza gerek yok. Ben internet sitenizin işinizi büyütmek, gelirlerinizi arttırmak ve daha iyi SEO performansına sahip olması için Türkiye ‘de bir ilk olan %290 ‘a varan başarı oranını ispatlamış 4 Aşamalı Özel SEO Çatısını geliştirdim.

 1. Aşama: Öğrenme

Bu aşama tamamiyle veriye dayalı olmakla birlikte web siteniz için bir başlangıç noktasıdır. Sektörünüz ve rakiplerinizle ilgili araştırmalar bu aşamada yapılarak, işinizin büyüyerek gelirlerinizin artması için tüm stratejiler bu noktada çıkartılır. 

 1. Aşama: Geliştirme

İlk aşamada elde edilen sektör ve rakip analizleri bu aşamada stratejik plana göre siteniz için uygulanır. Özellikle “Web Site Kalite Analizi” sitenizin sayfa bazında SEO değerlerinin çıkartılması ve hangi sayfaların size gelir getirdiğini, hangi sayfaların gelir getirmediğini anlamak için önemlidir. 

 1. Aşama: İnşa Etme

Gelirinizi arttırma zamanı! Analizlerimiz tamam, teknik olarak herşeyimiz hazır. Ateşlemek için önümüzde herhangi bir engel kalmadı. Doğru sayfalarımız, doğru kullanıcılarla ve doğru anahtar kelimelerle eşleştirmeye başlıyoruz.

 1. Aşama: Tanıtım

Üretici – Avcı taktiği zamanı! Sektörünüzle ilgili doğru içerik kombinasyonları ile potansiyel müşteri üreterek, satış avcılarımızla onları avlayacağımız sistemimiz hazır. Ne kadar çok trafik = o kadar çok yeni müşteri.

Türkiye ‘de Bir İlk: SEO Proje Yönetim Sistemi

Kurumsal SEO Çalışmanızın nasıl gittiği, hangi aşamada olduğunuz ve bundan sonrasında nelerin olduğunu dilediğiniz an dilediğiniz zaman şeffaf bir şekilde takip etmek güzel olurdu değil mi? Bunun için SEO Proje Yönetim Sistemini oluşturdum. SEO ‘da başarı hiç bir zaman deneme yanılma yoluyla elde edilmez. Ne kadar çok takip, ne kadar çok strateji o kadar çok başarıyı da beraberinde getirir. Özel SEO Proje Yönetim Sistemi sayesinde 12 ay boyunca yapılacak işleri kalem kalem görüp, bu işlerin takibini gün bazında yapabilirsiniz.

Ayrıca her ayın sonunda Kurumsal SEO süreçlerinizle ilgili tüm bilgiler şeffaf bir şekilde 12 sayfalık otomatik rapor sistemi sayesinde mail adresinize teslim edilir. Böylece “Raporum nerede? Ne zaman gelir?” Sorularına son!

Kurumsal SEO Hizmeti Neleri Kapsar?

 1. Site Analizi & Durum Raporu
 2. Google Analytics Entegrasyonu
 3. Search Console Entegrasyonu
 4. Sayfa Bazlı Anahtar Kelime Analizi
 5. Web Site Kalite Analizi
 6. Örümcek Ağı Yapısının Kurulumu
 7. Rekabet Analizi
 8. Backlink / Dış Linkleme
 9. Anahtar Kelime Boşluğu Analizi
 10. Yeni Anahtar Kelime ve Pazar Araştırması
 11. Otomatik Proje Yönetim Sistemi
 12. Günlük, Haftalık ve Aylık Raporlama

Ücretsiz Kurumsal SEO Analizi

Ben Türkiye ‘de bir ilk olan ve özel olarak oluşturduğum 4 Aşamalı SEO Çatısı ile işini büyüterek gelirlerini arttırmak için kararlıyım. Peki sen buna kararlı mısın?

  ÜCRETSİZ SEO ANALİZİ

  Web sitenizi ücretsiz olarak analiz edip, sizlerle yorumlarımı paylaşmamı ister misiniz?

  SEO Analiziniz otomatik bir bot ile yapılmamaktadır. Web sitelerinizi tamamiyle kendim 4 Aşamalı Özel olarak oluşturmuş olduğum sisteme göre incelemekteyim. Bu yüzden web sitenizin SEO Analizi ve yorumlarımı sizlere 24 saat içerisinde ileteceğim.

  Sık Sorulan Sorular

  Kurumsal SEO İşimi Büyütür Mü?

  Kurumsal SEO ile elbette ki işinizi büyütür. İşinizin büyümesi için müşteriye ihtiyacınız var. Müşteri kazanabileceğiniz en iyi yer ise dünyanın en büyük ve en çok kullanılan arama motoru olan Google. Tüm müşterileriniz Google kullanıyor, işinizin büyümemesi için bir neden yok.

  Her İşletme İçin Kurumsal SEO Yapılır Mı?

  Eğer ki web sitenizden form dolduruyor, telefon ile ara butonunuz var ve müşterilerinizin size ulaşması için bir neden yok ise; evet her işletme için Kurumsal SEO yapılabilir.

  Nasıl İletişim Kuruyorsunuz?

  Müşterileriniz hiç bir zaman uyumaz ve müşteri her zaman haklıdır. Bu yüzden benimle 7/24 olarak WhatsApp ve Telefon üzerinden görüşebilirsiniz. Tüm bunların haricinde ben zaten haftalık ve aylık rutin görüşmelerle sizlerle yakın irtibattayım 🙂

  Kurumsal SEO Çalışmalarını Siz Mi Yürütüyorsunuz?

  Tüm Kurumsal SEO çalışmalarınızı baştan sona ben yürütüyorum. Stratejinin kurulması, uygulanması, takibi ve raporlaması. Böylelikle tüm süreçleriniz hakkında tek bir noktadan net bir bilgi alıyorsunuz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu