SEO Danışmanı

Öncelikle SEO Danışmanı nedir, ne değildir; hangi problemlerinizi çözebilir hangilerini çözemez bunları anlamak önemli.

SEO Danışmanı Nedir?

SEO Danışmanı, Google Arama Motoru ‘nda sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde üst sıralarda yer almanızı sağlayarak işinizi Google üzerinde büyütmenizi sağlayan kişidir. Problemleri analiz eder ve problemleri çözer. Böylelikle bulunduğunuz durumdan arzuladığınız duruma giden yoldaki engelleri kaldıran kişi olarakta görebilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse;

Örn. Problem 1: “kırmızı elbise” yazıldığında Google ‘da görünmüyorum!

Örn. Problem 2: İnsanlar benim web sitemi ziyaret etmiyor!

Örn. Problem 3: Satışlarım çok kötü, internet sitem var ama hiç bir işe yaramıyor. Ne telefonum çalıyor ne de mail atan var!

Çözüm: İşinde profesyonel bir SEO Danışmanı ile çalışmak. 

Neden?: Çünkü yaşadığınız problemleri görmüş, bunlarla ilgili stratejiler geliştirmiş ve sizin ulaşmak istediğiniz hedefinizdeki problemleri ortadan kaldırabilecek kişi!

21. Yüzyıl tamamiyle internet çağı. Bundan sonra devam eden yüzyıllar boyunca dijitalin çağı olacak. Bu çağdan ve bu çağın getirdiklerinden kendinizi geri tutabilirsiniz ama işinizi geri tuttuğunuz zaman dijitali sizden daha iyi kullanan bir rakibiniz çok kısa zaman içerisinde sizi geçebilir. Bunun için SEO Danışmanlığı önem kazanıyor.

SEO Danışmanlığı Neleri Kapsar?

SEO Danışmanlığı sektörünüzle ilgili performans yaratabilecek tüm anahtar kelimelerde arama yapıldığında Google ‘da üst sırada olmanız için çalışmalar gerçekleştirir. Bu çalışmanın içerisinde;

 1. Web Site SEO Uygunluk Analizi

SEO ‘ya uygun bir web siteniz olmaz ise istediğiniz SEO Çalışması ‘nı yapın, hiç bir işe yaramayacaktır. Google tek bir amaç için kullanıcılarına hizmet eder: “En iyi arama deneyimi.” Google ‘ın sadece 2020 yılında kullanıcılarına en iyi arama deneyimini yaşatmak amacıyla ayırmış olduğu AR-GE bütçesi 100M+ ‘ın üstünde. Bunlardan en önemlisi ise potansiyel müşterilerinizi karşıladığınız vitrininiz. Vitrininiz (web siteniz) ne kadar kullanıcı deneyimi yüksek olursa, Google ‘ın sizi değerlendirmesi ve üst sıralarda göstermesi o kadar fazla olacaktır. (2021 Page Experience güncellemesi bu yüzden yayınlanmıştır.)

 1. Teknik SEO Uygunluğu

Google ‘ın bir çalışma prensibi var. Bu çalışma prensibinin temelini ise Google Robotları oluşturuyor. Google Robotlarının web sitelerini taraması için belirli teknik kriterler vardır. H Etiketlemesi, Schema.org Yapılandırması vb. Bu teknik kriterler Google ‘ın robotları için ne kadar uyumlu olursa, Google ‘ın robotları o kadar çok web sitenizi tarayarak Google ‘ın arama algoritmasına kaliteli sinyaller gönderecektir.

 1. Anahtar Kelime Araştırması

Dükkanınızı bölgenin en işlek caddesine açmak işlerinizin hacmini çok büyütürdü değil mi? Anahtar kelime araştırması da tam olarak böyledir. Kullanıcılar tarafından çok fazla aranan anahtar kelimelerde görünür olmanız, bölgenin en işlek caddesinde dükkan açmakla eş değerdir. Ne kadar aranma hacmi = o kadar çok trafik = o kadar çok müşteri.

 1. Pazar ve Rakip Analizi

Sizin gibi rakiplerinizde işlerini büyütmek için çalışma yapıyor. Bunu görmezden gelmek yanlış olur. Bu yüzden rakiplerinizin nabzını ve pazarınızda ki trendleri ölçmek önemlidir. Sektörü ne kadar yakından takip ederseniz, hedefe ulaşmak için kurgulanan strateji o kadar güçlü olacaktır.

SEO Danışmanlığı ‘nda Yol Haritası Nasıl Olmalı?

SEO Danışmanlığı ‘nda strateji önemlidir. Ancak bir danışman olarak sadece strateji değil, probleme yönelik üzerinde çalışılmış ve sonucu kanıtlanmış özel yapılar inşa etmekte değer katacaktır. Bende bunun için Türkiye ‘de bir ilk olan %290 ‘a varan başarı oranını ispatlamış 4 Aşamalı Özel SEO Çatısını geliştirdim.

 1. Aşama: Öğrenme

Bu aşama tamamiyle veriye dayalıdır. Ayrıca web siteniz için başlangıç noktasıdır. Sektörünüz ve rakiplerinizle ilgili araştırmalar bu aşamada yapılır, problem analiz edilir ve yol haritası bu aşamada çıkartılır.

 1. Aşama: Geliştirme

İlk aşamada problem analizinden elde edilen tüm bilgiler ışığında ”Web Site Kalitel Analizi“ yapılır. Şu anda Türkiye ‘de hiç kimsenin uygulamadığı bir analiz olan bu yapı çok farklı bakış açılarına sahiptir. Hangi sayfa benim için değerli? Hangi sayfaya yatırım yapmalıyım? Hangi sayfaya yatırım yapmamalıyım? Benzerinde tüm soruların cevapları sadece bu analizde!

 1. Aşama: İnşa Etme

Bir danışman olarak kafa yapım her zaman “Problemi bul ve yok et!” Mantığında çalışır. Problemi bulduk, neler yapmamız gerektiğini çıkardık ve vurucu noktalarımızı belirledik. Şimdi problemi yok etme ve gaza basma zamanı!

 1. Aşama: Tanıtım

Doğru anahtar kelime ve doğru sayfa kombinasyonları ile problemlerimizi yok ettik. Ancak her şey bitmiş değil, problemi tamamiyle yok etmek ve bir daha ortaya çıkmaması için yeni anahtar kelimeler, yeni sayfalarla daha fazla anahtar kelimede yer alarak sektörü domine etme vakti.

Türkiye’de Bir İlk: SEO Proje Yönetim Sistemi

SEO Danışmanı olarak sizi hedefe götürürken yaptığım ve yapmayı planladığım tüm işlemleri şeffaf olarak sunmakla sorumluyum. İşte tamda bunun için Türkiye ‘de bir ilk olan yapıyı hayata geçirdim. SEO Proje Yönetim Sistemi! Özel olarak kurduğum bu yapıyla birlikte 12 ay boyunca yapılacak işleri kalem kalem görüp, işinizi sıkı bir şekilde takip edebilirsiniz.

Ayrıca her ayın sonunda SEO Danışmanlığı Süreçleri ve Kazanımlar ile ilgili tüm bilgileri içeren 12 sayfalık SEO raporunuz otomatik olarak teslim edilir. Böylelikle her ayın başında “Benim raporum nerede?” Sorularıda ortadan kalkar. Unutmayın ben bir danışmanım ve sorunları ortadan kaldırırım 🙂

SEO Danışmanlığı Hizmet İçeriği

 1. Site Analizi & Durum Raporu
 2. Google Analytics Entegrasyonu
 3. Search Console Entegrasyonu
 4. Sayfa Bazlı Anahtar Kelime Analizi
 5. Web Site Kalite Analizi
 6. Örümcek Ağı Yapısının Kurulumu
 7. Rekabet Analizi
 8. Backlink / Dış Linkleme
 9. Anahtar Kelime Boşluğu Analizi
 10. Yeni Anahtar Kelime ve Pazar Araştırması
 11. Otomatik Proje Yönetim Sistemi
 12. Günlük, Haftalık ve Aylık Raporlama

Ücretsiz SEO Analizi

Ben Türkiye ‘de bir ilk olan ve özel olarak oluşturduğum 4 Aşamalı SEO Çatısı ile işini büyüterek gelirlerini arttırmak için kararlıyım. Peki sen buna hazır mısın?

  ÜCRETSİZ SEO ANALİZİ

  Web sitenizi ücretsiz olarak analiz edip, sizlerle yorumlarımı paylaşmamı ister misiniz?

  SEO Analiziniz otomatik bir bot ile yapılmamaktadır. Web sitelerinizi tamamiyle kendim 4 Aşamalı Özel olarak oluşturmuş olduğum sisteme göre incelemekteyim. Bu yüzden web sitenizin SEO Analizi ve yorumlarımı sizlere 24 saat içerisinde ileteceğim.

  Sık Sorulan Sorular

  SEO Danışmanı Kısaca Ne Yapar?

  Ben problemleri analiz eder ve problemleri çözerim. Probleminiz Google ‘da üst sırada yer almıyor olmanız ya da mevcutta ki SEO performansınız kötü olması ise, ben sitenizi üst sıraya çıkartır ve SEO performansınızı arttırarak işletmenizin Google üzerinde büyümesini sağlarım.

  SEO Danışmanlığını Benim İçin İşe Yarar Mı?

  SEO Danışmanlığı Google ‘da üst sıralarda yer alarak işini büyütmek isteyen herkes için işe yarar. Önemli olan varmak istediğiniz noktayı belirlemek. Geri kalanı benim işim.

  Nasıl İletişim Kuruyorsunuz?

  Bir danışman olarak işimin gerekliliklerini biliyorum. Bu yüzden benimle 7/24 olarak WhatsApp ve Telefon üzerinden görüşebilirsiniz. Bunların haricinde danışmanınız olarak ben sizi günlük ve haftalık zaten arıyor olacağım 🙂

  Bizim SEO Danışmanımız Siz Mi Olacaksınız?

  Evet, tüm sürecin başından sonuna kadar SEO Danışmanınız ben olacağım. Danışmanlık sadece olması gerekeni söyleyen ve çekilen bir yapı değildir. Bilgi, birikim, tecrübe ve gerektiğinde de elinizi kirletmeyi gerektirir. Bu yüzden tüm süreçlerinizle ben ilgileniyorum ve tüm süreci ben yönetiyorum.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu