SEO Uzmanı

Öncelikle işin temeline inelim. Google ‘da herhangi bir kelime ile bilgi ya da hizmet araması yaptığınızda karşınıza iki adet sonuç çıkar. Sayfanın en üstünde yer alan ve başında “Reklam“ ibaresi bulunan arama sonuçları Google AdWords olarak adlandırdığımız Google ‘ın reklam platformundan çıkan sonuçlardır. Bu alanda yer almak için Google ‘a tıklama başına belirli bir ücret ödersiniz. 

Reklam sonuçlarının altında yer alan sonuçlar ise tamamiyle organiktir. Google ‘ın Arama Ağı Algoritması doğrultusunda veritabanında yer alan binlerce site içerisinde size en iyisini sıralar. Bu alanda üst sıralarda yer almanızı sağlayan ise web siteniz için yaptığınız SEO (Search Engine Optimization) çalışmasıdır. Bu optimizasyon çalışmasını yaparak sektörünüzle ilgili arama sorgularında en üst sırada yer almanızı sağlayan kişilere ise SEO Uzmanı adı verilir.

SEO Uzmanı Ne İş Yapar?

SEO Uzmanı Google Arama Ağı algoritmasına göre Google ‘ın politikalarına ve taleplerine göre web sitenizin içerisinde SEO uyumlu geliştirmeler yapar. Bu geliştirmeler sonucunda web siteniz arama sorgularında üst sırada yer alır ve böylece potansiyel müşteri elde etmeye başlarsınız.

SEO Uzmanı, web sitenizle ilgili SEO süreçlerini yönetirken bir strateji ve plan doğrultusunda ilerlemelidir. Çünkü Google ‘ın tek bir amacı var; kullanıcılarına en iyi hizmeti sunabilmek. Google ‘ın kullanıcıları aynı zamanda sizin potansiyel müşterileriniz. Bu yüzden Google ‘a en iyi hizmeti onun kuralları doğrultusunda sunduğunuzu göstermelisiniz.

SEO Uzmanı ‘nın Görevleri Nelerdir?

SEO Uzmanı aynı zamanda web sitenize potansiyel müşterilerin gelmesini ve bunun doğrultusunda daha fazla müşteri datası ya da satış elde etmenizi sağlamaktır. Bunun için aşağıda saymış olduğum maddelere hakim olmalıdır.

 1. Sayfa Hızı

Google için gelişen teknojiler doğrultusunda sayfa hızı her şey demek. Bu yüzden iyi bir SEO Uzmanı web sitenizin sayfa hızına hakim olmalıdır. Google kullanıcılarına iyi web gezinim deneyimi sunabilmek için sayfa hızına önem vermektedir. 2021 yılında arama ağı algoritmasına dahil edeceği Core Web Vitals bulguları da bunun bir göstergesidir. (Search Console hesabınız içinde “Önemli Web Verileri” başlığı altında web sitenizin bu parametrelere uygunluğunu kontrol edebilirsiniz.)

 1. Sayfa Başlık ve Açıklama Alanları

Google ‘ın arama sorgularında ilk sayfada 10 farklı web sitesi bulunmakta. Görünürlüğünüzü ve tıklama oranınızı arttırabilmek için bu web sitelerinden farklık olmak zorundasınız! Bu yüzden Sayfa Başlık ve Açıklama alanları ön plana çıkıyor. Başarılı bir SEO Uzmanı tüm sayfalarınızın Başlık ve Açıklama alanlarını CTR (Tıklama Oranı) yüksek ve ilgili anahtar kelimeleri bulunduracak şekilde düzenli olarak takip edip, bunları güncellemelidir.

 1. İçerik Haritası

Bill Gates ‘ın de söylediği gibi “İçerik kraldır!”. Web sitenizin içerik ağı ve bu içeriklerin birbirleri ile bağlantısı ne kadar güçlü olursa SEO değeriniz o kadar artacaktır. İyi bir SEO Uzmanı web sitenizin içerik ağını geliştirmeli, düzenli olarak kontrol etmeli ve üzerine eklemelidir. Yurt dışında yapılan araştırmalara göre rekabetin güçlü olduğu anahtar kelimelerde sıralama faktörlerine bakıldığında içeriği en kaliteli olan web sitelerinin TOP3 içerisinde yer aldığını kanıtlamıştır.

 1. Analiz, Strateji, Plan ve Aksiyon!

İyi bir SEO Uzmanı web sitesini düzenli aralıklarla analiz etmelidir. İnternet ağı 7/24 yaşayan bir ağ bu yüzden web sitenizde 7/24 olarak yaşamalıdır. Yapılan analizler doğrultusunda sizi başarıya ulaştıracak SEO Stratejisi ‘nın oluşturmalı, bu strateji doğrultusunda planını iyi yapmalı en önemlisi sürekli aksiyon alabilmelidir. Sadece belirli bir dönem ya da tek seferlik yapılan SEO Çalışmaları size performans sağlamayacağı gibi Google gibi sürekli güncellenen bir altyapıda sitenizin günden güne çökmesini sağlayacaktır.

Türkiye ‘nin En İyi SEO Uzmanı : Tolga Karahan

Türkiye ‘nin En İyi SEO Uzmanı olarak stratejinin çok önemli olduğunun farkındayım. Bu yüzden SEO Sektöründe yer alan stratejisizlik probleminin firmalara yaratmış olduğu büyük kayıpları çözebilmek amacıyla %290 ‘a varan başarı oranını ispatlamış 4 Aşamalı Özel SEO Çatısını geliştirdim.

 1. Aşama: Öğrenme

Bu aşama tamamiyle veriye dayalıdır. Ayrıca web siteniz için başlangıç noktasıdır. Sektörünüz ve rakiplerinizle ilgili araştırmalar bu aşamada yapılır, problem analiz edilir ve yol haritası bu aşamada çıkartılır.

 1. Aşama: Geliştirme

İlk aşamada problem analizinden elde edilen tüm bilgiler ışığında ”Web Site Kalitel Analizi“ yapılır. Şu anda Türkiye ‘de hiç kimsenin uygulamadığı bir analiz olan bu yapı çok farklı bakış açılarına sahiptir. Hangi sayfa benim için değerli? Hangi sayfaya yatırım yapmalıyım? Hangi sayfaya yatırım yapmamalıyım? Benzerinde tüm soruların cevapları sadece bu analizde!

 1. Aşama: İnşa Etme

Bir danışman olarak kafa yapım her zaman “Problemi bul ve yok et!” Mantığında çalışır. Problemi bulduk, neler yapmamız gerektiğini çıkardık ve vurucu noktalarımızı belirledik. Şimdi problemi yok etme ve gaza basma zamanı!

Türkiye’de Bir İlk: SEO Proje Yönetim Sistemi

Türkiye ‘nin En İyi SEO Uzmanı olarak sizi hedefe götürürken yaptığım ve yapmayı planladığım tüm işlemleri şeffaf olarak sunmakla sorumluyum. İşte tamda bunun için Türkiye ‘de bir ilk olan yapıyı hayata geçirdim. SEO Proje Yönetim Sistemi! Özel olarak kurduğum bu yapıyla birlikte 12 ay boyunca yapılacak işleri kalem kalem görüp, işinizi sıkı bir şekilde takip edebilirsiniz.

Ayrıca her ayın sonunda SEO Danışmanlığı Süreçleri ve Kazanımlar ile ilgili tüm bilgileri içeren 12 sayfalık SEO raporunuz otomatik olarak teslim edilir. Böylelikle her ayın başında “Benim raporum nerede?” Sorularıda ortadan kalkar. Unutmayın ben bir danışmanım ve sorunları ortadan kaldırırım 🙂

SEO Çalışması Hizmet İçeriği

 1. Site Analizi & Durum Raporu
 2. Google Analytics Entegrasyonu
 3. Search Console Entegrasyonu
 4. Sayfa Bazlı Anahtar Kelime Analizi
 5. Web Site Kalite Analizi
 6. Örümcek Ağı Yapısının Kurulumu
 7. Rekabet Analizi
 8. Backlink / Dış Linkleme
 9. Anahtar Kelime Boşluğu Analizi
 10. Yeni Anahtar Kelime ve Pazar Araştırması
 11. Otomatik Proje Yönetim Sistemi
 12. Günlük, Haftalık ve Aylık Raporlama

Ücretsiz SEO Analizi

Ben Türkiye ‘de bir ilk olan ve özel olarak oluşturduğum 4 Aşamalı SEO Çatısı ile işini büyüterek gelirlerini arttırmak için kararlıyım. Peki sen buna hazır mısın?

  ÜCRETSİZ SEO ANALİZİ

  Web sitenizi ücretsiz olarak analiz edip, sizlerle yorumlarımı paylaşmamı ister misiniz?

  SEO Analiziniz otomatik bir bot ile yapılmamaktadır. Web sitelerinizi tamamiyle kendim 4 Aşamalı Özel olarak oluşturmuş olduğum sisteme göre incelemekteyim. Bu yüzden web sitenizin SEO Analizi ve yorumlarımı sizlere 24 saat içerisinde ileteceğim.

  Sık Sorulan Sorular

  Türkiye ‘nin En İyi SEO Uzmanı Siz Misiniz?

  Türkiye ‘nin En İyi SEO Uzmanı sadece ben değilim, sektörümde işlerini beğendiğim ve takip ettiğim diğer insanlarda mevcut. Onlarla aynı liste arasında yer almaktan gurur duyuyorum. Meslektaşlarımla birlikte her zaman bu sektörü kaliteli, bilgi kirliliği olmadan geliştirmek en temel prensibim.

  SEO Uzmanına İhtiyacım Var Mı?

  SEO konusunda bilgili ve sektörü sürekli olarak takip eden biri değilseniz eğer, kendi yaptığınız SEO geliştirmeleri ile belirli bir yere kadar ilerleyebilirsiniz. Daha ilerisi için mutlaka işinde başarılı ve iyi bir SEO Uzmanı ile çalışmanızı tavsiye ederim.

  Bizim SEO Uzmanımız Olabilir Misiniz?

  Elbette, ben firmaların SEO konusunda yaşadığı problemleri analiz eden ve onların başarılı SEO altyapısına sahip olması için problemleri çözen bir SEO Danışmanı ‘yım. Bu konuda ekinimle birlikte firmanızın/web sitenizin SEO Uzmanı olabiliriz.

  Nasıl İletişim Kuruyorsunuz?

  İyi bir SEO Uzmanı 7/24 olarak yaşamalı ve sektörü sürekli takip etmelidir. Ben de bu yüzden SEO Uzmanı olduğum müşterilerime 7/24 olarak hizmet sunuyorum. Bana telefon hattımdan ya da WhatsApp üzerinden zaman gözetmeksizin ulaşabilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu